MKBR 364x173px v2

Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych to spotkanie służące wymianie doświadczeń i usług, na którym obecni będą wszyscy liczący się gracze branży finansowej oraz rachunkowej.

26-27 listopada 2019 r. zapraszamy do Targów Kielce właścicieli biur rachunkowych, księgowych i dostawców usług finansowych.

MKBR to szansa, aby pogłębić relacje i wspólnie debatować nad przyszłością sektora małych i średnich firm. Profesjonalna obsługa firm w zakresie księgowości to odpowiedzialna i pełna wyzwań praca, która wymaga nieustannej aktualizacji wiedzy i poszerzania kompetencji.

Uczestnicy wezmą udział w warsztatach oraz panelach dyskusyjnych. Prelegenci podejmą tematy zarządzania kosztami, sposobów sprzedaży usług, zmian w przepisach oraz doboru klientów, w celu zwiększenia przychodów, digitalizacji i automatyzacji w pracy księgowych.

-> DEBATY -> PANELE EKSPERCKIE -> WARSZTATY-> NETWORKING-> WYSTAWA FIRM->WIECZORNA GALA I BANKIET

Patronat honorowy: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Patronat merytoryczny: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Kielcach

    To jedyne takie wydarzenie w Polsce!

     Poznaj szczegółową agendę i już dziś zarezerwuj swoje miejsce.

     www.mkbr.targikielce.pl

konferencja poznajmy sie

 

KONFERENCJA JAKIEJ JESZCZE NIE BYŁO!

KSIĘGOWI ZAPRASZAJĄ PRZEDSIĘBIORCÓW

na I Ogólnopolską Konferencję Przedsiębiorców i Księgowych „Poznajmy się” pod honorowym patronatem: Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Business Centre Club, Krajowej Izby Gospodarczej, Pracodawców RP.

To czas na:

 • nawiązywanie kontaktów
 • merytoryczne dyskusje
 • tworzenie nowej płaszczyzny porozumienia między księgowymi i przedsiębiorcami

W programie wykłady:

 • Globalne otoczenie biznesu
 • Fortuna Kołem się toczy. Żądza zysku czy etyka?
 • Zmiany w przepisach podatkowych w 2019 r. – ryzyko dla przedsiębiorców
 • Ewolucja rozwiązań w zakresie przepisów o rachunkowości
 • Quo vadis fiscus?

oraz panele dyskusyjne:

 • Współpraca przedsiębiorców z biurami rachunkowymi i księgowymi
 • Nowoczesna technologia a współpraca i komunikacja z biurem rachunkowym
 • Zysk przedsiębiorcy z dobrego księgowego
 • Prawo przedsiębiorców i Kodeks spółek handlowych
 • Jak pozyskać i utrzymać najlepszych pracowników

Konferencja, której organizatorem jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, odbędzie się w dniach 1-2 października 2019 r. w Warszawie w hotelu „Arche”.
Więcej na konferencja.skwp.plPOZNAJMY SIĘ

 

Zakończyła się kadencja 2015 – 2018 działalności Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Podczas XXII Krajowego Zjazdu Delegatów SKwP obradującego w Jachrance w dniach 24 – 25 czerwca 2019 roku wybrano Członków Honorowych oraz nowe władze naczelne Stowarzyszenia na kadencję 2019 – 2022. Oddział Okręgowy w Warszawie miał na Zjeździe silną reprezentację – 30 delegatów oraz 3 Członków Honorowych, którzy uczestniczyli w podsumowaniu minionej kadencji, a także dyskusjach nad przyszłością Stowarzyszenia i kierunkiem, w jakim powinno podążać, aby dalej się rozwijać, dostosowywać ofertę do potrzeb zarówno członków, jak i uczestników organizowanych kursów, aby pozostać liderem na rynku usług szkoleniowych.

Z radością informujemy, że godność Członka Honorowego została nadana trzem osobom związanym z działalnością naszego Oddziału – Jerzemu Konieckiemu – wieloletniemu prezesowi Oddziału Okręgowego w Warszawie oraz dotychczasowemu Wiceprezesowi Zarządu Głównego SKwP, Adamowi Kęsikowi – wieloletniemu członkowi zarządu zarówno Oddziału Okręgowego w Warszawie jak i Zarządu Głównego, a także cenionemu wykładowcy oraz Irenie Furmanek – wieloletniemu członkowi Zarządu Oddziału w Siedlcach organizacyjnie podlegającego Oddziałowi Okręgowemu w Warszawie.  

s J Koniecki

W wyniku dwudniowych obrad wybrano Prezesa Zarządu Głównego, którym został Jerzy Koniecki. Informacją tą dzielimy się z nieskrywaną satysfakcją i radością, wyrażając jednocześnie nadzieję,
iż nowo wybrany prezes będzie przewodniczył całemu Stowarzyszeniu równie sprawnie jak przez lata robił i nadal robił to będzie w naszym oddziale.

Jerzy Koniecki nie jest jedynym reprezentantem Oddziału Okręgowego w Warszawie we władzach naczelnych Stowarzyszenia. Do Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce na kadencję 2019 – 2022 wybrani zostali: Agnieszka Gajewska, Adam Kęsik, Anna Socha oraz dr Katarzyna Zasiewska.

Dodatkowo w nowej kadencji Głównej Komisji Rewizyjnej, prowadzącej kontrolę nad działalnością statutową i gospodarczą Stowarzyszenia,  przewodniczyła będzie Ewa Komorowska. W skład Komisji weszła także Agnieszka Czarnecka. Swoich reprezentantów mamy również w Głównym Sądzie Koleżeńskim, któremu przewodniczenie powierzono Waldemarowi Molendzie, funkcję zastępcy przewodniczącego powierzono Małgorzacie Trentowskiej, a sekretarza Ewie Skórzewskiej.

Pełne składy Zarządu Głównego Stowarzyszenia, Głównej Komisji Rewizyjnej oraz Głównego Sądu Koleżeńskiego dostępne są na stronie Zarządu Głównego - zobacz

Nowo wybranym przedstawicielom władz naczelnych Stowarzyszenia gratulujemy oraz życzymy udanej kadencji i mądrych decyzji, które przyczynią się do dalszego rozwoju organizacji, która od ponad 110 lat jednoczy i kształci środowisko zawodowe księgowych.

Koło Członkowskie Instytutów zorganizowało w Olsztynie w dniach 9 – 13 czerwca 2019 roku konferencję wyjazdową dla pracowników służb finansowo-księgowych instytutów badawczych,
w której udział wzięło 50 osób.


Program konferencji obejmował zagadnienia związane z rachunkowością, zmianami w podatku VAT i podatkach dochodowych, a także zmianami w zakresie naliczania wynagrodzeń oraz w prawie pracy. Przez gąszcz skomplikowanych przepisów przeprowadzili uczestników doskonale znani z kursów i szkoleń organizowanych przez SKwP wykładowcy – Agnieszka Gajewska, Małgorzata Mazurkiewicz oraz Elżbieta Młynarska-Wełpa.


Konferencje wyjazdowe to forma szkoleń bardzo ceniona przez naszych członków, ponieważ oprócz bezpośredniego zdobywania wiedzy stwarza także możliwość integracji środowiska, wymiany poglądów oraz podzielenia się swoimi doświadczeniami i wyciągania z nich wniosków.

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce nie tylko kształci księgowych i integruje środowisko, ale dba również o to, aby zainteresować księgowością młodych ludzi stojących u progu wyboru swojej zawodowej ścieżki. Przedstawiciele zarządu oddziału warszawskiego i wieloletni wykładowcy na kursach organizowanych przez SKwP – Agnieszka Gajewska, Jadwiga Godlewska i Adam Kęsik - po raz kolejny spotkali się z uczniami szkół ponadgimnazjalnych kształcącymi się na kierunku technik ekonomista, aby przybliżyć im kim jest i czym się zajmuje współczesny księgowy.
Młodzież, której zagadnienia z zakresu rachunkowości nie są obce, miała okazję przekonać się z jakimi wyzwaniami przyjdzie im się zmagać jeżeli zdecydują się swoją zawodową przyszłość związać z księgowością. Dowiedzieli się jakie wymogi formalne należy spełnić aby pracować w zawodzie księgowego czy biegłego rewidenta oraz jakie są możliwości rozwoju w obrębie zawodu i jak wygląda ścieżka certyfikacji zawodu księgowego prowadzona przez SKwP.


Szczególne zainteresowanie młodzieży wzbudziły zagadnienia związane z nowoczesnymi technologiami – tymi, które już są codziennością księgowych oraz tymi, które dopiero są rozwijane, a także szansami rozwoju, które postępujące procesy informatyzacji i cyfryzacji otwierają.


W spotkaniach uczestniczyło ponad 230 uczniów z zespołów szkół nr 1, 3, 11 i 35 w Warszawie oraz zespołów szkół w Grójcu i Wołominie.

View the embedded image gallery online at:
http://skp-ow.pl/aktualnosci#sigProId75854f0aee

Back to top