KPrzyszlosci

1 marca 2018 r. rusza III edycja konkursu "Księgowi Przyszłości".

Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz Soneta sp. z o.o.

Księgowi Przyszłości to ogólnopolski, drużynowy konkurs wiedzy o rachunkowości. W czerwcu poznamy laureatów trzeciej jego edycji i nie będą to tylko księgowi. Kadry i płace, podobnie jak księgowość, stanowią nieodłączne elementy rozwoju przedsiębiorstw - małych i dużych, dlatego organizatorzy konkursu stworzyli nową kategorię właśnie dla specjalistów z tego obszaru. 

Więcej informacji o konkursie znajdą Państwo na stronie www.ksiegowiprzyszlosci.pl oraz w materiałach prasowych PAP.

Zapraszamy do udziału!

piotr hans

Złośliwe oprogramowanie może zniknąć i zatrzeć ślady swojej aktywności. Jak księgowy udowodni, że w ogóle doszło do ataku i nie popełnił błędu, wpisując inny numer konta, albo nie podmienił go celowo, współdziałając z przestępcami? więcej w artykule Piotra Hansa w "Rzeczpospolitej".

zobacz

sjpk

Nowy obowiązek wysyłania JPK-VAT dotyczy Ciebie, jeśli:

  • prowadzisz swoją małą firmę i zatrudniasz w niej do 10 osób
  • jesteś podatnikiem VAT (składasz deklaracje VAT-7 lub VAT-7K).

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce współdziała z Ministerstwem Finansów w prowadzeniu kampanii informacyjnej, dotyczącej przesyłania jednolitych plików kontrolnych przez mikroprzedsiębiorców.

Spotkanie JPK VAT dla mikroprzedsiębiorców. Spotkanie poprowadził przedstawiciel Urzędu Skarbowego w Warszawie.

Materiały ze spotkań w dniu 13 grudnia 2017 r. - pobierz 1    pobierz 2

Niemieckie Stowarzyszenie Doradców Podatkowych (Deutscher Steuerberaterverband – DStV) uruchomiło Sieć Doradców Podatkowych w ramach międzynarodowej platformy współpracy transgranicznej. Witryna służy jako punkt odniesienia dla specjalistów ds. podatków i dla księgowych, którzy chcą rozwijać swoje międzynarodowe kontakty i działania, lub poszukują partnera biznesowego, aby móc wspierać konkretnego klienta za granicą.

więcej

Z okazji 110-lecia naszej organizacji zostały przygotowane dwie krótkie ankiety: AUTOPORTRET KSIĘGOWEGO I KSIĘGOWI OCZAMI PRZEDSIĘBIORCÓW. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zamieszczenie ich na stronach internetowych oddziałów oraz rozesłanie do swoich członków, klientów i współpracowników. Zależy nam, by jak najwięcej osób je wypełniło, aby wyniki były jak najbardziej miarodajne. Pierwsze omówienie ankiet zostało zaplanowane na II Kongres Polskiej Rachunkowości (5-6 czerwca 2017 r.)

JAKI JEST WSPÓŁCZESNY KSIĘGOWY?
Jak siebie widzą księgowi i jak ich widzą przedsiębiorcy? Czy portrety te pokrywają się? Z okazji 110. rocznicy działalności organizacji księgowych na ziemiach polskich chcemy przygotować AUTOPORTRET KSIĘGOWEGO, czyli jak siebie widzą osoby wykonujące ten zawód, jak również portret księgowego czyli KSIĘGOWI OCZAMI PRZEDSIĘBIORCÓW. Zapraszamy do wypełnienia krótkich ankiet oraz do polecenia ich znajomym. Im więcej osób je wypełni, tym bardziej rzetelne uzyskamy informacje. Pierwsze wyniki zostaną zaprezentowane na II Kongresie Polskiej Rachunkowości, który odbędzie się w dniach 5-6 czerwca 2017 r. w Warszawie.  Dziękujemy!

Autoportret księgowych (link)

Księgowi oczami przedsiębiorców (link)

Back to top