fbpx

Zarząd Główny SKwP podpisał umowę z PZU S.A., na mocy której członkowie Stowarzyszenia posiadający biura rachunkowe lub będący księgowymi na etacie, mogą od 1 czerwca 2019 r. ubezpieczyć swoją odpowiedzialność cywilną zawodową na preferencyjnych warunkach. Dotychczas z programu takiego przez wiele lat korzystał jedynie Oddział Okręgowy SKwP w Warszawie, którego członkowie chwalili sobie współpracę z PZU S.A., zarówno pod względem obsługi ubezpieczenia, jak i jego zakresu oraz ceny.

Wykorzystując te doświadczenia, Zarząd Główny wynegocjował korzystny, wieloaspektowy pakiet, dający możliwość ubezpieczenia nie tylko OC działalności zawodowej biur rachunkowych. Program obejmuje ochroną m.in. etatowych księgowych, RODO, ubezpieczenia mienia biura, ogółem aż 6 rodzajów ubezpieczeń. Sprzedaż ubezpieczeń odbywa się poprzez prostą w obsłudze platformę elektroniczną ocbiurarachunkowego.pl, gdzie każdy samodzielnie może zawrzeć umowę ubezpieczenia. Jest to pierwsza w Polsce tak nowoczesna forma dystrybucji ubezpieczeń dla środowiska księgowych.

Skorzystanie z przedstawionej oferty stanowi dla naszych członków tańsze i bogatsze zakresowo ubezpieczenia, co przekłada się na wymierne korzyści finansowe.
Przedstawiciele PZU S.A. chętnie spotkają się z zainteresowanymi programem w siedzibach oddziałów podczas szkoleń, a także przy innych okazjach.  Jak kupić? (szczegóły poniżej)

Za pośrednictwem platformy można zawrzeć umowę ubezpieczenia.

Dedykowana platforma internetowa to pierwsza tak nowoczesna opcja zakupu polisy ubezpieczeniowej działalności gospodarczej - i to właśnie księgowi, członkowie SKwP, mają w niej swój udział, jako współtwórcy rozwiązania.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami oferty. Aby ułatwić posługiwanie się stroną internetową przygotowaliśmy krótki poradnik video: https://youtu.be/zypgxi3BNks

 

Wszelkich informacji i wyjaśnień udziela Ewa Kopeć,

tel. 602 336 716, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Pliki do pobrania Jak kupić?

Do interesującego wydarzenia doszło w dniu 28 października 2019 roku w naszym biurze. Zaprosiliśmy ok. 120 uczniów ze szkół o profilu ekonomicznym na spotkanie z praktykami – księgowymi, biegłymi rewidentami, specjalistami ds. płac. Spotkanie pod hasłem „Księgowy przyszłości – nowe technologie a praca księgowego” moderowały nauczycielki z Zespołu Szkół Licealnych i Ekonomicznych nr 1 w Warszawie Angelika Marciniak i Monika Fibich.

Rozpoczęliśmy wykładem Agnieszki Gajewskiej – wiceprezesa zarządu O/O w Warszawie SKwP, biegłego rewidenta, wykładowcy, w którym poruszyła zagadnienia związane m.in.
z elektronicznym obiegiem dokumentów, nowoczesnymi technologiami i narzędziami,
z których na co dzień korzystają księgowi. Pani Agnieszka pokazała uczniom przykładowego robota wykorzystywanego w pracy w księgowości, co spotkało się z dużym zainteresowaniem młodych słuchaczy. Sam temat nowoczesnych technologii, w których młodzież porusza się dziś tak swobodnie spotkał się z bardzo pozytywnymi reakcjami.

Praca księgowego to jednak nie tylko nowoczesne technologie i cyfryzacja, to przede wszystkim rozliczenia podatkowe. W świat podatków wprowadziła młodzież Małgorzata Mazurkiewicz – sekretarz zarządu O/O w Warszawie SKwP, biegły rewident i wykładowca. Pani Małgorzata po krótce przedstawiła system kontroli nad rozliczeniami podatkowymi przedsiębiorców i struktury jednolitych plików kontrolnych, a także opowiedziała
o odpowiedzialności każdego księgowego za rozliczenia podatkowe.

Na zakończenie części merytorycznej młodzież wraz z Elżbietą Młynarską-Wełpą – członkiem zarządu O/O w Warszawie SKwP, wykładowcą i specjalistą w zakresie kadr i płac próbowała znaleźć odpowiedź na pytanie czy osoba zajmująca się placami to też księgowy. Przy okazji uczniowie dowiedzieli się bardzo wiele w temacie prawa pracy i rodzajów umów o pracę.

Zwieńczenie spotkania stanowiła gra edukacyjna z zakresu ekonomiczno-finansowego. Uczniowie podzieleni na zespoły rozwiązywali test, którego ostateczne rozwiązanie stanowiło 4-cyfrowy kod będący jednocześnie szyfrem do kłódki zamykającej pudełko, które każda drużyna otrzymała na początku gry. Uczniowie natychmiast rzucili się w wir pracy, metody były różne ale cel taki sam - jak najszybciej uzyskać szyfr do kłódki i otworzyć pudełko. Finalnie cel ten udało się osiągnąć 6 drużynom. Trzem, które zrobiły to najszybciej członkowie prezydium zarządu Oddziału na czele z prezesem Jerzym Konieckim wręczyli nagrody.

Zakończone spotkanie z młodzieżą to kontynuacja organizowanych przez nas prelekcji dla uczniów kształcących się na kierunkach ekonomicznych, których celem jest pokazanie młodzieży kim jest i czym się zajmuje współczesny księgowy, jakie wyzwania na niego czekają, a przede wszystkim co sprawia, że ta praca jest tak interesująca.

Patronat wydarzeniu przyznało Kuratorium Oświaty w Warszawie.

View the embedded image gallery online at:
http://skp-ow.pl/aktualnosci#sigProId0482dc5b6d

 

MKBR 364x173px v2

Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych to spotkanie służące wymianie doświadczeń i usług, na którym obecni będą wszyscy liczący się gracze branży finansowej oraz rachunkowej.

26-27 listopada 2019 r. zapraszamy do Targów Kielce właścicieli biur rachunkowych, księgowych i dostawców usług finansowych.

MKBR to szansa, aby pogłębić relacje i wspólnie debatować nad przyszłością sektora małych i średnich firm. Profesjonalna obsługa firm w zakresie księgowości to odpowiedzialna i pełna wyzwań praca, która wymaga nieustannej aktualizacji wiedzy i poszerzania kompetencji.

Uczestnicy wezmą udział w warsztatach oraz panelach dyskusyjnych. Prelegenci podejmą tematy zarządzania kosztami, sposobów sprzedaży usług, zmian w przepisach oraz doboru klientów, w celu zwiększenia przychodów, digitalizacji i automatyzacji w pracy księgowych.

-> DEBATY -> PANELE EKSPERCKIE -> WARSZTATY-> NETWORKING-> WYSTAWA FIRM->WIECZORNA GALA I BANKIET

Patronat honorowy: Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Patronat merytoryczny: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Kielcach

    To jedyne takie wydarzenie w Polsce!

     Poznaj szczegółową agendę i już dziś zarezerwuj swoje miejsce.

     www.mkbr.targikielce.pl

konferencja poznajmy sie

 

KONFERENCJA JAKIEJ JESZCZE NIE BYŁO!

KSIĘGOWI ZAPRASZAJĄ PRZEDSIĘBIORCÓW

na I Ogólnopolską Konferencję Przedsiębiorców i Księgowych „Poznajmy się” pod honorowym patronatem: Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Business Centre Club, Krajowej Izby Gospodarczej, Pracodawców RP.

To czas na:

 • nawiązywanie kontaktów
 • merytoryczne dyskusje
 • tworzenie nowej płaszczyzny porozumienia między księgowymi i przedsiębiorcami

W programie wykłady:

 • Globalne otoczenie biznesu
 • Fortuna Kołem się toczy. Żądza zysku czy etyka?
 • Zmiany w przepisach podatkowych w 2019 r. – ryzyko dla przedsiębiorców
 • Ewolucja rozwiązań w zakresie przepisów o rachunkowości
 • Quo vadis fiscus?

oraz panele dyskusyjne:

 • Współpraca przedsiębiorców z biurami rachunkowymi i księgowymi
 • Nowoczesna technologia a współpraca i komunikacja z biurem rachunkowym
 • Zysk przedsiębiorcy z dobrego księgowego
 • Prawo przedsiębiorców i Kodeks spółek handlowych
 • Jak pozyskać i utrzymać najlepszych pracowników

Konferencja, której organizatorem jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, odbędzie się w dniach 1-2 października 2019 r. w Warszawie w hotelu „Arche”.
Więcej na konferencja.skwp.plPOZNAJMY SIĘ

 

Zakończyła się kadencja 2015 – 2018 działalności Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Podczas XXII Krajowego Zjazdu Delegatów SKwP obradującego w Jachrance w dniach 24 – 25 czerwca 2019 roku wybrano Członków Honorowych oraz nowe władze naczelne Stowarzyszenia na kadencję 2019 – 2022. Oddział Okręgowy w Warszawie miał na Zjeździe silną reprezentację – 30 delegatów oraz 3 Członków Honorowych, którzy uczestniczyli w podsumowaniu minionej kadencji, a także dyskusjach nad przyszłością Stowarzyszenia i kierunkiem, w jakim powinno podążać, aby dalej się rozwijać, dostosowywać ofertę do potrzeb zarówno członków, jak i uczestników organizowanych kursów, aby pozostać liderem na rynku usług szkoleniowych.

Z radością informujemy, że godność Członka Honorowego została nadana trzem osobom związanym z działalnością naszego Oddziału – Jerzemu Konieckiemu – wieloletniemu prezesowi Oddziału Okręgowego w Warszawie oraz dotychczasowemu Wiceprezesowi Zarządu Głównego SKwP, Adamowi Kęsikowi – wieloletniemu członkowi zarządu zarówno Oddziału Okręgowego w Warszawie jak i Zarządu Głównego, a także cenionemu wykładowcy oraz Irenie Furmanek – wieloletniemu członkowi Zarządu Oddziału w Siedlcach organizacyjnie podlegającego Oddziałowi Okręgowemu w Warszawie.  

s J Koniecki

W wyniku dwudniowych obrad wybrano Prezesa Zarządu Głównego, którym został Jerzy Koniecki. Informacją tą dzielimy się z nieskrywaną satysfakcją i radością, wyrażając jednocześnie nadzieję,
iż nowo wybrany prezes będzie przewodniczył całemu Stowarzyszeniu równie sprawnie jak przez lata robił i nadal robił to będzie w naszym oddziale.

Jerzy Koniecki nie jest jedynym reprezentantem Oddziału Okręgowego w Warszawie we władzach naczelnych Stowarzyszenia. Do Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce na kadencję 2019 – 2022 wybrani zostali: Agnieszka Gajewska, Adam Kęsik, Anna Socha oraz dr Katarzyna Zasiewska.

Dodatkowo w nowej kadencji Głównej Komisji Rewizyjnej, prowadzącej kontrolę nad działalnością statutową i gospodarczą Stowarzyszenia,  przewodniczyła będzie Ewa Komorowska. W skład Komisji weszła także Agnieszka Czarnecka. Swoich reprezentantów mamy również w Głównym Sądzie Koleżeńskim, któremu przewodniczenie powierzono Waldemarowi Molendzie, funkcję zastępcy przewodniczącego powierzono Małgorzacie Trentowskiej, a sekretarza Ewie Skórzewskiej.

Pełne składy Zarządu Głównego Stowarzyszenia, Głównej Komisji Rewizyjnej oraz Głównego Sądu Koleżeńskiego dostępne są na stronie Zarządu Głównego - zobacz

Nowo wybranym przedstawicielom władz naczelnych Stowarzyszenia gratulujemy oraz życzymy udanej kadencji i mądrych decyzji, które przyczynią się do dalszego rozwoju organizacji, która od ponad 110 lat jednoczy i kształci środowisko zawodowe księgowych.

Back to top