fbpx

logo Podatki 2021

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce zaprasza na XVII Doroczną Konferencję Podatkową PODATKI 2021, zorganizowaną z myślą o przedstawieniu aktualnych tematów podatkowo-rachunkowych, wynikających m.in. z nowych przepisów.

JUŻ DZIŚ WPISZ TO WYDARZENIE DO SWOJEGO KALENDARZA!

Czekamy na Ciebie online 2 lutego 2021 r.

Szczegółowe informacje TUTAJ

Szanowni Państwo,

przedstawiamy projekt ustawy z dnia 14 grudnia 2020 r. o zmianie ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw.

Zapraszamy jednocześnie wszystkich zainteresowanych członków SKwP do zgłaszania swoich uwag w tym zakresie, w terminie do 7 stycznia 2021 r.   

Uwagi prosimy przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem "zmiany do ustawy o rachunkowości".

Link do strony internetowej RCL, na której opublikowany został projekt i uzasadnienie do niego.

 

Projekt ustawy

Uzasadnienie

Ocena skutków regulacji

Gośćmi red. Anny Wojdy w jutrzejszym (15.12) programie „Rzecz o Prawie” będą Aneta Lech - doradca podatkowy, prawnik, wykładowca SKwP oraz Beata Szlachetka - właścicielka biura rachunkowego, przewodnicząca Klubu Biur Rachunkowych prowadzonego przez Stowarzyszenie Księgowych Oddział Wielkopolski w Poznaniu. Zachęcamy do oglądania szczególnie właścicieli biur rachunkowych ponieważ tematem rozmowy będą właśnie problemy biur rachunkowych!

Start programu o godz. 13:30.
Link do programu: https://www.rp.pl/opinie_prawo/rzeczoprawie

Zapraszamy 10 grudnia br. w godz. 16:30 – 18:00 na odczyt online poświęcony tematyce ubezpieczeń biur rachunkowych, którą przybliży Pani Ewa Kopeć – agent ubezpieczeniowy.

Spotkanie będzie miało formę webinarium, odbędzie się z wykorzystaniem aplikacji Microsoft Teams.

Link do spotkania: TUTAJ

Wszystkich zainteresowanych tematyką ubezpieczeń OC biur rachunkowych serdecznie zapraszamy 23 listopada w godz. 16:30 - 17:30 na bezpłatne spotkanie online, w trakcie którego:

  • przedstawiona zostanie oferta ubezpieczeniowa dla biur rachunkowych;
  • porównane zostaną oferty proponowane przez ubezpieczycieli;
  • omówione zostaną tzw. triggery występujące w umowach ubezpieczeniowych;
  • przekazane zostaną praktyczne informacje na temat likwidacji szkody okiem agenta i jednocześnie właściciela biura rachunkowego.

Spotkanie nt. „OC biura rachunkowego wybierz świadomie” poprowadzi Katarzyna Tomkowiak, która prowadzi biuro rachunkowe i jednocześnie multiagencję ubezpieczeniową.

Spotkanie  zostanie przeprowadzone online w formie webinarium przy wykorzystaniu aplikacji Microsoft Teams, do skorzystania z której niezbędny jest komputer lub telefon z dostępem do Internetu. Uczestnicy spotkania będą mieli  wyłączone kamery i mikrofony a pytania można będzie zadawać na czacie.

Link do wydarzenia: TUTAJ

Back to top