kwasiborski

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 18 sierpnia br. zmarł Pan Antoni Kwasiborski - wieloletni członek i wykładowca Oddziału Okręgowego w Warszawie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Pogrzeb odbędzie się w piątek 23.08.2019 r., godz. 12.00 w Parafii św. Kazimierza w Pruszkowie, ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 23, 05-803 Pruszków.

 

 

 

Zakończyła się kadencja 2015 – 2018 działalności Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Podczas XXII Krajowego Zjazdu Delegatów SKwP obradującego w Jachrance w dniach 24 – 25 czerwca 2019 roku wybrano Członków Honorowych oraz nowe władze naczelne Stowarzyszenia na kadencję 2019 – 2022. Oddział Okręgowy w Warszawie miał na Zjeździe silną reprezentację – 30 delegatów oraz 3 Członków Honorowych, którzy uczestniczyli w podsumowaniu minionej kadencji, a także dyskusjach nad przyszłością Stowarzyszenia i kierunkiem, w jakim powinno podążać, aby dalej się rozwijać, dostosowywać ofertę do potrzeb zarówno członków, jak i uczestników organizowanych kursów, aby pozostać liderem na rynku usług szkoleniowych.

Z radością informujemy, że godność Członka Honorowego została nadana trzem osobom związanym z działalnością naszego Oddziału – Jerzemu Konieckiemu – wieloletniemu prezesowi Oddziału Okręgowego w Warszawie oraz dotychczasowemu Wiceprezesowi Zarządu Głównego SKwP, Adamowi Kęsikowi – wieloletniemu członkowi zarządu zarówno Oddziału Okręgowego w Warszawie jak i Zarządu Głównego, a także cenionemu wykładowcy oraz Irenie Furmanek – wieloletniemu członkowi Zarządu Oddziału w Siedlcach organizacyjnie podlegającego Oddziałowi Okręgowemu w Warszawie.  

s J Koniecki

W wyniku dwudniowych obrad wybrano Prezesa Zarządu Głównego, którym został Jerzy Koniecki. Informacją tą dzielimy się z nieskrywaną satysfakcją i radością, wyrażając jednocześnie nadzieję,
iż nowo wybrany prezes będzie przewodniczył całemu Stowarzyszeniu równie sprawnie jak przez lata robił i nadal robił to będzie w naszym oddziale.

Jerzy Koniecki nie jest jedynym reprezentantem Oddziału Okręgowego w Warszawie we władzach naczelnych Stowarzyszenia. Do Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce na kadencję 2019 – 2022 wybrani zostali: Agnieszka Gajewska, Adam Kęsik, Anna Socha oraz dr Katarzyna Zasiewska.

Dodatkowo w nowej kadencji Głównej Komisji Rewizyjnej, prowadzącej kontrolę nad działalnością statutową i gospodarczą Stowarzyszenia,  przewodniczyła będzie Ewa Komorowska. W skład Komisji weszła także Agnieszka Czarnecka. Swoich reprezentantów mamy również w Głównym Sądzie Koleżeńskim, któremu przewodniczenie powierzono Waldemarowi Molendzie, funkcję zastępcy przewodniczącego powierzono Małgorzacie Trentowskiej, a sekretarza Ewie Skórzewskiej.

Pełne składy Zarządu Głównego Stowarzyszenia, Głównej Komisji Rewizyjnej oraz Głównego Sądu Koleżeńskiego dostępne są na stronie Zarządu Głównego - zobacz

Nowo wybranym przedstawicielom władz naczelnych Stowarzyszenia gratulujemy oraz życzymy udanej kadencji i mądrych decyzji, które przyczynią się do dalszego rozwoju organizacji, która od ponad 110 lat jednoczy i kształci środowisko zawodowe księgowych.

Koło Członkowskie Instytutów zorganizowało w Olsztynie w dniach 9 – 13 czerwca 2019 roku konferencję wyjazdową dla pracowników służb finansowo-księgowych instytutów badawczych,
w której udział wzięło 50 osób.


Program konferencji obejmował zagadnienia związane z rachunkowością, zmianami w podatku VAT i podatkach dochodowych, a także zmianami w zakresie naliczania wynagrodzeń oraz w prawie pracy. Przez gąszcz skomplikowanych przepisów przeprowadzili uczestników doskonale znani z kursów i szkoleń organizowanych przez SKwP wykładowcy – Agnieszka Gajewska, Małgorzata Mazurkiewicz oraz Elżbieta Młynarska-Wełpa.


Konferencje wyjazdowe to forma szkoleń bardzo ceniona przez naszych członków, ponieważ oprócz bezpośredniego zdobywania wiedzy stwarza także możliwość integracji środowiska, wymiany poglądów oraz podzielenia się swoimi doświadczeniami i wyciągania z nich wniosków.

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce nie tylko kształci księgowych i integruje środowisko, ale dba również o to, aby zainteresować księgowością młodych ludzi stojących u progu wyboru swojej zawodowej ścieżki. Przedstawiciele zarządu oddziału warszawskiego i wieloletni wykładowcy na kursach organizowanych przez SKwP – Agnieszka Gajewska, Jadwiga Godlewska i Adam Kęsik - po raz kolejny spotkali się z uczniami szkół ponadgimnazjalnych kształcącymi się na kierunku technik ekonomista, aby przybliżyć im kim jest i czym się zajmuje współczesny księgowy.
Młodzież, której zagadnienia z zakresu rachunkowości nie są obce, miała okazję przekonać się z jakimi wyzwaniami przyjdzie im się zmagać jeżeli zdecydują się swoją zawodową przyszłość związać z księgowością. Dowiedzieli się jakie wymogi formalne należy spełnić aby pracować w zawodzie księgowego czy biegłego rewidenta oraz jakie są możliwości rozwoju w obrębie zawodu i jak wygląda ścieżka certyfikacji zawodu księgowego prowadzona przez SKwP.


Szczególne zainteresowanie młodzieży wzbudziły zagadnienia związane z nowoczesnymi technologiami – tymi, które już są codziennością księgowych oraz tymi, które dopiero są rozwijane, a także szansami rozwoju, które postępujące procesy informatyzacji i cyfryzacji otwierają.


W spotkaniach uczestniczyło ponad 230 uczniów z zespołów szkół nr 1, 3, 11 i 35 w Warszawie oraz zespołów szkół w Grójcu i Wołominie.

View the embedded image gallery online at:
http://skp-ow.pl/aktualnosci#sigProId75854f0aee

Dnia 1 czerwca 2019 r. rusza kompleksowy program ubezpieczeniowy dla biur rachunkowych oraz księgowych na etacie, wynegocjowany z PZU S.A. przez Zarząd Główny SKwP dla wszystkich jednostek terenowych Stowarzyszenia.
Do jego obsługi dedykowana jest prosta i intuicyjna w obsłudze platforma elektroniczna www.ocbiurarachunkowego.pl, na której każdy samodzielnie może wykupić interesujące go ubezpieczenie. Portal posiada merytoryczne wsparcie specjalistów z PZU S.A., którzy telefonicznie, bądź mailowo pomogą wybrać odpowiedni zakres ochrony, dostosowany do indywidulanych potrzeb.
Oferta  posiada bardzo szeroki i unikatowy na rynku zakres na preferencyjnych warunkach - opis oferty

Back to top