fbpx

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce nie tylko kształci księgowych i integruje środowisko, ale dba również o to, aby zainteresować księgowością młodych ludzi stojących u progu wyboru swojej zawodowej ścieżki. Przedstawiciele zarządu oddziału warszawskiego i wieloletni wykładowcy na kursach organizowanych przez SKwP – Agnieszka Gajewska, Jadwiga Godlewska i Adam Kęsik - po raz kolejny spotkali się z uczniami szkół ponadgimnazjalnych kształcącymi się na kierunku technik ekonomista, aby przybliżyć im kim jest i czym się zajmuje współczesny księgowy.
Młodzież, której zagadnienia z zakresu rachunkowości nie są obce, miała okazję przekonać się z jakimi wyzwaniami przyjdzie im się zmagać jeżeli zdecydują się swoją zawodową przyszłość związać z księgowością. Dowiedzieli się jakie wymogi formalne należy spełnić aby pracować w zawodzie księgowego czy biegłego rewidenta oraz jakie są możliwości rozwoju w obrębie zawodu i jak wygląda ścieżka certyfikacji zawodu księgowego prowadzona przez SKwP.


Szczególne zainteresowanie młodzieży wzbudziły zagadnienia związane z nowoczesnymi technologiami – tymi, które już są codziennością księgowych oraz tymi, które dopiero są rozwijane, a także szansami rozwoju, które postępujące procesy informatyzacji i cyfryzacji otwierają.


W spotkaniach uczestniczyło ponad 230 uczniów z zespołów szkół nr 1, 3, 11 i 35 w Warszawie oraz zespołów szkół w Grójcu i Wołominie.

Back to top