Gośćmi poniedziałkowego (21.02) wydania programu Dzień Dobry TVN byli Martyna Pożarowska – prawnik, księgowa, współwłaścicielka kancelarii podatkowej oraz Jerzy Koniecki – prezes Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Rozmowa poświęcona została trudnej pracy księgowych w realiach Polskiego Ładu.

 

- W całej mojej karierze zawodowej nigdy nie było takiej niepewności jak dzisiaj, takiego chaosu – podkreślała Martyna Pożarowska i mówiła, że może zdarzyć się taka sytuacja, że klient zadzwoni, zostanie mu tego dnia udzielona informacja, a już następnego dnia nie będzie ona aktualna. Taka niepewność nie ułatwia pracy, szczególnie w czasie kiedy wprowadzona została ogromna ilość zmian do systemu podatkowego.

 

- Na dzisiaj chyba najważniejszym problemem jest wybranie sposobu opodatkowania – powiedział Jerzy Koniecki odnosząc się do kwestii problemów klientów/podatników z Polskim Ładem. I dodał, że olbrzymi problem jest w sytuacji gdy ktoś jest zatrudniony w kilku przedsiębiorstwach bądź pracuje na etacie i prowadzi działalność czy też prowadzi kilka działalności. – W tych kwestiach na dzień dzisiejszy sprawy są nierozstrzygnięte w jaki sposób optymalnie rozliczyć podatek, w jaki sposób prawidłowo określić podstawę do ozusowania dochodów określonych osób – podsumował.

 

Prezes Jerzy Koniecki podkreślił w trakcie rozmowy, że Stowarzyszenie Księgowych w Polsce od sierpnia ubiegłego roku próbowało zwrócić uwagę regulatora na dostrzeżone błędy czy nieprawidłowości. Część z nich została uwzględniona we wprowadzanych poprawkach do Polskiego Ładu, ale jest cały szereg spraw nadal nierozstrzygniętych.

 

Materiał obejrzycie klikając TUTAJ  https://dziendobry.tvn.pl/styl-zycia/jak-wyglada-praca-ksiegowego-polski-lad-narzucil-wiele-zmian-5607600?fbclid=IwAR0zvKv7THsreK8WgWU1BkyKkInvxSqkCfotHpGbkomWxrsIBSKBnWVGM88

Pozostałe aktualności

ul. Płocka 17 lok. 25
01-231 Warszawa

tel. 885 305 645

biuro@skp-ow.com.pl

PKO Bank Polski S.A. 31 1020 1156 0000 7402 0007 5119