W dniach 2 – 5 marca 2023 roku w hotelu „Pan Tadeusz” w Serocku ponad 100 członków Koła Członkowskiego Biur Rachunkowych szkoliło się ze zmian w podatkach dochodowych, podatku VAT oraz naliczania wynagrodzeń.

- Konferencje wyjazdowe Koła Członkowskiego Biur Rachunkowych mają wieloletnią tradycję. Ich wartość merytoryczna zawsze była oceniana bardzo wysoko. Nie inaczej było tym razem – podkreśla Małgorzata Pyrc – świeżo wybrana prezeska Koła Członkowskiego Biur Rachunkowych (wybory nowego zarządu Koła odbyły się 27 stycznia br. - przyp. red.). Po okresie pandemii, w którym większość spotkań, odczytów czy szkoleń odbywała się w formule online, możliwość spotkania się „na żywo” w szerokim gronie została przez członków Koła przyjęta z entuzjazmem.

Konferencje wyjazdowe organizowane przez Oddział Okręgowy w Warszawie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce to przede wszystkim merytoryka. Programy konferencji są tak układane, aby uczestnicy wynieśli z nich maksimum wiedzy, którą będą mogli bezpośrednio wykorzystać w swojej codziennej pracy. Doświadczone wykładowczynie związane z Oddziałem: Pani Katarzyna Tomala, Pani Aneta Lech oraz Pani Elżbieta Młynarska-Wełpa jak zawsze płynnie przeprowadziły uczestników przez zmiany w przepisach dotyczących podatków dochodowych, podatku od towarów i usług oraz naliczania wynagrodzeń.

Bardzo ciekawy wykład na temat „odpapierzania” biura rachunkowego, a więc korzyści wynikających z cyfrowego obiegu dokumentów w biurze oraz tego jak do zmiany przekonać zarówno klientów, jak i pracowników, poprowadziła Pani Agnieszka Ligocka.

O tym, jak wielką wartość stanowią wykłady przeprowadzone podczas konferencji oraz jak wiele wątpliwości budzą wprowadzane przepisy prawa, świadczy ilość pytań zadawanych w trakcie oraz często długo po zakończeniu wykładów – nie było im wprost końca. Przez zawiłości prawne z pewnością pomoże przebrnąć wydawnictwo „Rachunkowość”, które pojawiło się na konferencji ze swoim stoiskiem i najnowszymi publikacjami, m.in. flagowym czasopismem „Rachunkowość” oraz biblią księgowych, czyli „Zamknięciem roku”.

W formule tegorocznej konferencji obok tzw. tematów twardych, czysto merytorycznych, znalazły się także tematy miękkie. Bardzo ciekawą dyskusję na temat wyceny usług księgowych, ubezpieczenia biura rachunkowego i właściwego doboru pakietu zabezpieczeń w ramach polisy OC przeprowadziły Panie Aneta Lech i Małgorzata Pyrc. Do dyskusji zaprosiły również przedstawicieli firmy brokerskiej SAGA BROKERS – Panią Małgorzatę Szulczewską oraz Pana Karola Włodarczaka. Wiele niezwykle ważnych kwestii zostało poruszonych w tym panelu.

Zupełnie inny charakter – znacznie lżejszy miała prelekcja Pani Dominiki Zaborowskiej, poświęcona profesjonalnemu budowaniu wizerunku zawodowego. Uczestniczki z zapartym tchem przysłuchiwały i przyglądały się temu jak za pomocą kilkunastu elementów garderoby tworzyć różnorodne, piękne, dopasowane do naszego stylu życia i okazji stylizacje oraz jak za pomocą naszego wizerunku przekazać światu komunikat o tym kim i jakie jesteśmy.

Nie samym wykładom, nawet jeżeli niezwykle ciekawym, człowiek żyje dlatego przygotowano dla uczestników liczne atrakcje umilające czas, jak choćby koncert Pana Piotra Kostki Godeckiego czy zorganizowano tradycyjną uroczystą kolację z tańcami.  - W tym roku uroczysta kolacja była szczególnie uroczysta bowiem nasze koleżanki – Elżbieta Woźnicka oraz Wiesława Nahorniak – po dwudziestu latach zrezygnowały z prac w Zarządzie Koła – podsumowuje Małgorzata Pyrc. Nowy Zarząd Koła, uczestnicy konferencji, a także Prezes Zarządu Oddziału Okręgowego w Warszawie Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Pan Jerzy Koniecki, który przybył do Serocka specjalnie na uroczystą kolację, w pięknych słowach podziękowali Pani Elżbiecie i Pani Wiesławie za ich wieloletnie zaangażowanie i poświęcenie sprawom biur rachunkowych.

- Podobnie jak na poprzednich konferencjach, również na tej, wartością dodaną jest to, że możemy się spotkać, porozmawiać ze sobą, wymienić swoje doświadczenia zawodowe i prywatne – podkreśla Małgorzata Pyrc. I dodaje: - Zawiązują się przyjaźnie i grupy wsparcia. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejne tego typu wydarzenia.  

Galeria

Pozostałe aktualności

ul. Płocka 17 lok. 25
01-231 Warszawa

tel. 885 305 645

biuro@skp-ow.com.pl

PKO Bank Polski S.A. 31 1020 1156 0000 7402 0007 5119